Mesut Ozil largohet nga Arsenali.

Lajmi është duke qarkulluar tash e sa muaj pasi nuk e ka ndërmend ta avzhdoj kontratën me Arsenalin që nuk po ia rrit pagën vjetore, andaj ardhmëria e tij mbetet Premier League, por këtë herë pritet që karrierën ta vazhdoj te Manchester United, përcjell Korneri.net.

Mediat britanike janë shumë të sigurta se reprezntuesi gjerman nuk e ka ndërmend të luaj edhe më shumë te Arsenali, dhe transferimi i tij në “Old Trafford”, duket si punë e kryer.
40 milionë euro është oferta të cilën djajtë e kuq e ofrojnë dhe mjaton pasi kontrata e Ozil me Arsenalin skadon në qershor të vitit 2018. /Korneri.net

Artikulli paraprakParamendoni kush është gati të kthehet te Liverpool!!!
Artikulli tjetërPërfaqësuesja e Kosovës po i zhvillon përgatitjet në Drenas