Federata e Futbollit e Kosovës do të organizojë seminarin teknik me temën “Skautingu & Analiza e ndeshjeve”. Ky seminar do të mbahet më 28 gusht, 2017 në Hotel ‘Emerald’ në Prishtinë dhe do të zgjasë nga ora 9:00 deri në orën 13:00.
Pjesëmarrës në këtë seminar do të jenë maksimum dy persona nga një klub dhe që kanë një pozitë udhëheqëse teknike në një klub të Superligës dhe Ligës së Parë të Kosovës (kryetrajneri, trajneri ndihmës, shefi i Departamentit të të rinjve etj.)

Seminari do të zhvillohet nën udhëheqjen e Drejtorit Teknik të FFK-së, Michael Nees.

Programi i seminarit pjesëmarrësve do t’u dorëzohet në Emerald Hotel, para fillimit të seminarit. Në fund të seminarit pjesëmarrësve do t’u jepet një certifikatë.

Ju lutem që pas konferencës për meda që do ta mbajë përzgjedhësi i Kombëtares z. Bunjaku,  ta ndiqni për pak edhe punimet këtij seminari shumë domethënës.

/FFK-së

Artikulli paraprakKlopp ka bërë një zgjedhje shumë interesante për ndeshjen kundër Arsenalit
Artikulli tjetërAndy Murray tërhiqet nga US Open