M’Baye Niang është anëtari më i ri i Torinos.

Sulmuesi francez do të vesh fanellën e Torinos pasi klubi i deritanishëm i tij Milan dhe Torino janë dakorduar për këtë transferims humë të përfolur prej kohësh, shkruan Korneri.net.

Edhe më herët kemi shkruar se Niang është objektivi primar dhe më serioz i Torinos, sepse trajneri serb Sinisa Mihajlovic e adhuron francezin që nga koha kur ishin së bashku te Milan. Torino për kartnonin e lojtarit shpenzoi 20 milionë euro, dhe tashmë të gjitha palët janë të kënaqur. /Korneri.net

Artikulli paraprakLlorente shumë afër londinezëve
Artikulli tjetërF1, Ross Brawn kërkon anulimin e penalizimeve para garave