Real Madridi po marrshon drejtë titullit të kampionit ën La Liga. Kur të gjithë shpresuan dhe besuan se në San Mames përballë Atl.Bilbaos klubi mbretëror do të ndalet, kjo nuk ndodhi sepse ata janë aq cilësor saqë fitojnë ndoshta edhe atëherë kur nuk luajnë sa duhet mirë.
Karim Benzema e shënoi golin e epërsisë për Realin, për ta barazuar rezultatin Ariz Aduuriz, mirëpo mesfushoriCasemiro ia dha fitores Realit prej 1:2, për ta mbajtur epërsinë prej pesë pikëve ndaj Barcelonës 65/60, por duke shtuar se Reali ka një ndeshje ende më pak të zhvilluar.

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Torino-Inter
Artikulli tjetërChelsea nuk lejon befasi! Cahill heroi i “bluve” ndaj Stoke City