Anëtari i Wolfsburg dhe reprezentuesi i Gjermanisë, Julian Draxler, është shndrruar në njërin nga futbollistët më të kërkuar nga gjigantët evropian.

Manchester City, Paris Saint-Germain, Chelsea dhe Juventus ka kohë që kërkojnë Draxler, mirëpo sipas mediave spanjolle është gjiganti spanjoll Real Madrid që ka hyrë në garë për të.

Kujtojmë që para dy sezonësh sa ishte pjesë e Schalke, Draxler ishte i lidhur me një kalim te Arsenal, por në fund vendosi ti bashkohet Wolfsburg.

Artikulli paraprakOblak e lë keq Simeonen e skuadrën!
Artikulli tjetërMilan me supergoditje gjatë janarit