“Historia e familjes time me Milanin është aq e gjatë sa vështirë se do të ketë fund ”, tha Paolo Maldini majin e kaluar, por sot, në ditëlindjen e tij të 52-të, duket se  e ardhmja e ish-kapitenit dhe menaxherit aktual të rossonerëve është në dyshim të madh.

 “Ivan Gazidis bën zgjedhjet”, sqaroi Presidenti Scaroni pak muaj më parë, dhe me shumë gjasë Gazidis është i vendosur të përqëndrohet në Ralf Rangnick dhe në ‘projektin e të rinjve’m diç që nuk i ka pëlqyr shumë legjendës së Milanos, i cili për këtë arsye p[o largohet me shumë gjasë nga klubi, përcjell Korneri.net

DITËLINDJA: Paolo Maldini freyn 52 qirinj, por a do të jetë kështu edhe ditëlindja e 53-të në Milano?

“Në të ardhmen ne jemi në kërkim të lojtarëve të rinj me çmime të arsyeshme, sepse ne nuk duam kërcime të tjera nga UEFA dhe FPF parandalon çmendurinë”, shpjegoi Scaroni, duke konfirmuar indirekt vendimin për t’u përqëndruar në gjermanin Rangnick.

Prona, Elliott Management Corporation, do të dëshironte të vazhdojë të përqëndrohet në legjendën Rossonere (902 ndeshje dhe 33 gola me fanellën e AC Milan në karrierën e tij), por të mbetet mbrapa  pozicion me CEO Gazidis dhe Rangnick, është e vështirë që ish numri 3 mund të pranojë, veçanërisht pas lamtumirës së Boban, dhe sigurtë në fund të sezonit edhe pa trajnerin  Stefano Pioli. /Korneri.net

Artikulli paraprakArthur te Juve, nuk mund ta besoni kush e bindi brazilianin
Artikulli tjetërDating On A Budget