Pep Guardiola karrierën e trajnerit e nisi para nëntë viteve dhe për kaq kohë jo që fitojë aq shumë trofe, por edhe largojë shumë futbollistë të njohur pa iu trembur qërpiku.

Katalunasi ka ditur të largojë lojtarë nga Barcelona dhe Bayern, me tempo të njëjtë vazhdon edhe te Manchester City pasi menjëherë ia tregoi derën portierit anglez Joe Hart dhe mesfushorit francez Samir Nasri.

Sky Sport e ndërtojë skuadër ideale të Pep Guardiolas i cili kishte larguar edhe futbollistë tjerë si Ronaldinho, Ibrahimovic dhe Eto’o.

PEP GUARDIOLA

Artikulli paraprakE refuzoi Chelsea në mënyrë kategorike
Artikulli tjetërDebutim zhgënjyes i Ventura në krye të Italisë