Ishte punë e lryer, u prezantua para gazetarëve, ishte në Casa Milan, u përshëndet me tifozë dhe kryesinë e klubit, mirëpo para pak minutash (14.10), Milan e ka kompletuar marrëveshjen me mbrojtësin Leonardo Bonucci pasi të gjitha dokumentacionet janë dorëzuar në (FIGC). Bonucci ka nënshkruar kontratë deri me 30 qershor të vitit 2022. për momentin Bonucci është tashmë në Kinë atje ku do t’i bashkohet pjesës tjetër të skuadrës dhe pritet të startoj në miqësoren e radhës kundër Bayern Munchen në International Championship Cup. /Korneri.net

Artikulli paraprakNuk e deshti Kosova, shkoi të Shqipëria
Artikulli tjetërLajmi i fundit: Inter me ofertë bombastike për yllin e Bayern Munchen