Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit Xhani de Biazi e ka treguar shpesh lidhjen e tij të fortë me Shqipërinë. Përveçse flet dhe kupton shumë mirë shqip tekniku italian ka marrë edhe pasaportë shqiptare. Ai i ka shtuar koleksionit të tij edhe këtë foto me kostum tradicional shqiptar në krah të piktorit Sali Shijaku.

Ky i fundit ka marrë një iniciativë për të veshur me kostume popullore personalitete të huaja. Me këtë pamje mund të themi se behet fjalë për një Gani Abazi të vërtetë.

Artikulli paraprakDe Biasi e “djegu” për mos të shkuar te Kosova, ja si e cilëson Latifin
Artikulli tjetërAnglia përballë testit emocional, me Skocinë në Wembley