I ri në moshë, shumë i talentuar, basketbollist që pritet të shkëlqejë.

Ky është Denis Zenelaj, i cili tashmë gjendet në Gjermani nga viti 2017, kur edhe i la me gojë të hapur trajnerin gjerman Patrick Siegel, që në nga afër talentin e tij të jashtëzakonshëm, shkruan Korneri.net

Në fakt, Siegel që ka shoqëri shumë të mirë me trajnerin tonë, Astrit Tuhina, tri vite më parë krejt rastësishht e kishte vërejtur nga afër Denisin në një prej seancave stërvitore të Kerasan Prishtinës, me trajner Dritëro Sefaja, i cili edhe sot vazhdon të punojë shumë seriozisht dhe intenzivisht me basketbollistë të rinj.

Nuk kishte vonuar shumë kur trajneri gjerman kërkoj që Denisi të shkonte në prova në Gjermani, të cilat i kishte kaluar me mjaftë sukses, dhe tash e tri vite ai gjendet në klubin  Eisbaren Bremerhaven në pozitën e plejmejkerit përkundër se Zenelaj është 1.98 i gjatë.

Statistikat e tij gjatë edicionit 2019/20 ishin mbreslënëse, me 19.3 pikë, 7.08 kërcime, 5.15 asistime dhe 2.08 topa të vjedhur për ndeshje .

Për më tepër, këtë talent i cili me shumë gjasë do të ketë përpara një karrierë të madhe, mund ta shikoni një video të tij nga ndeshjet e zhvilluara në Gjermani. /Korneri.net

Artikulli paraprakEdhe ky kampionat merr vendim për mbylljen e aktiviteteve
Artikulli tjetërGjilani po pret përgjigje, duan lirimin nga karantina të lojtarëve dhe trajnerit, si dhe ata që janë jashtë Kosovës të kthehen në stërvitje