Kasper Dolberg of Ajaxduring the Dutch Eredivisie match between Ajax Amsterdam and NEC Nijmegen at the Amsterdam Arena on November 20, 2016 in Amsterdam, The Netherlands(Photo by VI Images via Getty Images)

Napoli, Juventus dhe Manchester City, janë duke bërë luftë të fshehtë për talentin e madh Kasper Dolberg, sulmuesin 19- vjeçar të Ajax-it. Ka kohë që skuadrat e njohura evropiane që e shikojnë nga afër lojtarin dhe jo vetëm në stadium, por edhe përmes televizoneve që transmetojnë ndeshjet e klubit të njohur holandez, pasi bëhet fjalë për futbollistin i cili ka të ardhdhme të ndritshme dhe ka karakteristika të Dennis Bergamp, Zlatan Ibrahimovic  dhe Marco Van Basten, shkruajnë mediat holandeze. Danezi mund të luajë stinorin e  tij të fundit te Ajax, por nuk përjashtohet mundësia që ndonjë skuadër të ofrojë para të majme edhe në afatin dimëror.

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Drita – Besa
Artikulli tjetërBuzëqeshje e dyanshme: Harry Kane vazhdoi kontratën