Presidenti i FFK-së, Fadil Vokrri është takuar me ish njeriun e parë të UEFA-së, Michel Platini, në një takim miqësor në Francë.
Nuk kemi ndonjë lajm më konkret se çfarë është biseduar më hollësisht, mirëpo ajo që vlen të thuhet është se pikërisht Vokrri ka qenë njeriu i vetëm që ka mundur ta kryej puhë rreth pranimit të FFK-së, në UEFA dhe FIA, pikërisht për shkak të shoqërisë së madhe që ka pasur gjithmonë me njerëzit më eminent të futbollit evropian e këtë rast edhe Michel Platini. /Korneri.net

Artikulli paraprakZhgënjen tifozët e Milanos!
Artikulli tjetërEkskluzive: 6-vjeçari luan te grupmoshat e 11 vjeçarëve