Gjatë kohës së qëndrimit në burg në Indianapolis, gjatë viteve 1992-1995, ai ka bërë aq shumë seks, saqë jo vetëm që nuk mund të stërvitej, por as që të shëtiste në oborrin e burgut, por vetëm se merrte veten në qelinë e tij! Kështu shkruan në autobiografinë e tij legjenda e boksit botëror, Mike Tysoni, që përshkruan në të mjaft veprime kontraversive, sidomos, të viteve ’90. Sidoqoftë, sikurse shkruan ai, gjatë jetës së tij, ai ka bërë shumë seks dhe, para se të futej në burg, ai “flinte”, çdo ditë, me 15 femra, një “mani” që e ndoqi atë edhe në burg.

Gjatë “mandatit” të tij trevjeçar pas hekurave, Tysoni, midis të tjerave, thuhej se “ka fjetur” edhe me një grua që ishte këshilltare për luftën kundër drogës. Ai i ofroi asaj, sipas autobigorafisë, rreth 10 000 dolllarë që të kishte marrëdhenie seksuale me të, gjë të cilën ajo e pranoi. Që nga ajo kohë, ajo i shkonte, rregullisht, për vizita Tajsonit në burg. Një nga truprojat e tij, para pak kohësh, bëri publike emrat e femrave që “kanë fjetur” me Tajsonin dhe bëhet fjalë një një shifër impozante prej 1300 femrash! Po ashtu, ekzistojnë edhe disa histori të papublikuara, sipas njerës prej së cilës, Tysoni ka bërë seks me modelen e njohur Naomi Campbell, në një tualet, gjatë një mbrëmjeje argëtimi në New York dhe marrëdhnien seksuale ata të dy e kryen, ndërkohë që roje bënte truproja i lartpërmendur i Mike të hekurt!

Artikulli paraprakConte konfirmon largimin e këtij lojtari nga Chelsea
Artikulli tjetërFOTO/ Kush është lojtari që ka bërë tatuazh në këmbë fenomenin Ronaldo