Ai është i jashtëzakonshëm dhe pëlqehet tejmase nga zyrtarët e Lazios e sidomos nga drejtori sportiv, Igli Tare.

Sipas mediave italiane, Tare do të udhëtojë brenda disa orëve drejt holandës për tu takuar me përfaqësuesit e Milot Rashicës, kurse burime të “Korneri.net” të afërta me familjarët e futbollistit, na bëjnë me dije se vushtrriasi ka kërkuar transferimin te skuadra nga kryeqyteti italian.

Artikulli paraprakDe Boer jep urdhërin e parë, Juventus dhe Milan heshtin…
Artikulli tjetërZyrtare: Sigal Prishtina transferon amerikanin bombastik [FOTO]