Sipas raporteve te fundit ne mediat britanike, Swansea City ka arritur marrëveshje me sulmuesin spanjoll të Atleitco Madridit, Borja Baston, i cili sezonin e fundit luajti për Eibarin, ku shënoi 18 gola në La Liga.

Transferimi i sulmuesit të talentuar i ka kushtuar Swanseas plot 15.5 milionë funte, duke u bërë transferimi më i shtrenjtë në histori të klubit.

Ndryshe, Swansea dhe sulmuesi spanjoll ka nënshkruar marrëveshje që do t’i lidh për katër vitet e ardhme.

Artikulli paraprakRaiola – Pogba: Kjo është karikatura e ditës [FOTO]
Artikulli tjetërLargon shoqen nga dhoma për të bërë seks, sherr mes notareve