Vazhdon të jetë i rreptë në vendimet e gjyqtarëve dhe kjogjithmonë i ka shkaktuar dhe do t’i shkaktojë probleme dhe telashe me të gjithë, e sidomos do t’i nxjerr punë gjyqtarëve kryesor. Trajneri i Dritës, Ismet Munihsi nuk qëndroj më shumë se 35 minuta në stol pasi gjatë tërë kohës protestonte tek gjyqtarët dhe pasi Besfort Kosumi ia tërjheki vëmendjen vetëm pesë minuta më herët, Munishi kritikoi ashpër (fyrnte) gjyqtarin anësër Edmond Zeiqi, ai menjëherë është suspenduar nga gjyqtari Kosumi.

Tash i mbetet organeve diciplinore të FFK-së, ta dënojnë Ismet Munishin pak më ashpër se herave të kaluara në mënyrë që ta kuptojë përfundimisht se dikush tjetër është (patron) në lojë jo trajnerët dhe ndhmësit e tyre.

Artikulli paraprakBuzëqeshje e dyanshme: Harry Kane vazhdoi kontratën
Artikulli tjetërLiverpool mendon për zëvendësuesin e Coutinhos në Skoci