Stoke City shënoi fitore ndaj Hull City 3:1, dhe njërin nga tre golat i shënoi Xherdan Shaqiri.
Ai realizoi gol spektakolar nga rreth 28 metra, të cilin mund ta shokoni në këtë video.

Artikulli paraprakKapiteni legjendar merrë ofertë nga Dubai…
Artikulli tjetërFesta e madhe në zhveshtore, Zapata ia dhuroi fanellën presidentit të ri