Paraqitje briliante e Valmir Veliut në Gjilan.

I vetëm ai nuk ia doli të mposhti skuadrën e Gentijan Mezanit  në udhëtim edhe pse shënoi të dy golat e Llapit që e qetëson dhe e stabilizon në mesin e tabelës, dhe njëkohësisht ia mbyll me shumë gjasa edhe mundësinë e fundit Gjilanit të luftoj për titull shkruan Korneri.net

Veliu e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme ndeshjen duke e shënuar golin e parëm por nuk vonoi shumë kur sukmuesi Rezak barazoi me kokë.

Goli i dytë i Valmir Veliut ishte për reklama me mënyrën sesi depërtoi drejtë zonës dhe si në “lluna-park” kaloi kundërshtarët për të shënuar golin e dytë.

Ky gol nuk doli të jetë vendimtar pasi Gjilani arriti të barazonte rezultatin me supergolin e Gerhard Prognit për rezultatin 2-2, që në fund kënaqi më shumë Llapin. /Korneri.net

Artikulli paraprakBallkani pa asnjë problem mposhti Vushtrrinë
Artikulli tjetërPainless Secrets For 123 help me – An Intro