Napoli solli nga Celta Vigo mesfushorin fantastik spanjoll Gabri Veiga për 36 milionë euro.

Kampionët e Italisë nënshkruan me mesfushorin e ri sulmues pas negociatave të gjata, por pa asnjë dyshim mund të konsiderohet një blerje e jashtëzakonshme e presidentit të klubit, pasi lojtari është dnër talentët më të mëdhenjë në futbollin spanjoll dhe jo vetëm, përcjell Korneri.net

Veiga u ndoq për një kohë të gjatë nga Real Madrid,pastaj edhe nga disa klube angleze,  por në fund përfundoi në Serie A, dhe gjiganti italian. /Korneri.net

Artikulli paraprakBayern ka sjellë një portier të ri
Artikulli tjetërNapoli pa lojtarin kryesor në ndeshjen debutuese