Napoli është shumë afër shërbimeve të super sulmuesit nigerian Victor Osimhen.

Lojtari dhe agjenti i tij janë arritur gjatë paraditës së sotme në Napoli, ku do të takohen me presidentitn De Lauresntiis, i cili është i gatshëm të shpenzojë mbi 30 milionë euro për anëtarin e Lille, i cili ka mahnitur në Ligue1, përcjell Korneri.net

Për Osimhen fillimisht Lille kishte kërkuar 70 milionë euro për ta liruar futbollistin 22-vjeçar, por shkaku i koronavirusit çmimi është përgjysmuar. Ai  ka qenë mjaftë i entuziasmuar për interesimin e Napolit dhe klubit nga Serie A, pasi e pëlqen shumë kampionatin italian. Për 38 ndeshje të luajtura te Lille në vitin e tij të parë, Osimhen ka shënuar 18 gola.

Sipas informacioneve të fundit, lojtari dhe agjenti i tij do të diskutojnë gjatë ditës së sotme dhe do të mundohen ta mbyllin marrëveshjen, pasi lojtari do të rikthehet në Lille, dhe pas ditësh të kthehet në Napoli për vizita mjekësore. /Korneri.net

Artikulli paraprakKjo është fanella e re e Interit për edicionin tjetër
Artikulli tjetërMilan në bisedime me Real Madridin për dy futbollistë