FC Ballkani ka knaqësinë ta prezantojë futbollistin Bajram Jashanica, i cili së fundmi ka mbrojtur ngjyrat e klubit KF Skenderbeu (Korçë), ku ka bërë karrieren më të gjat të tij si super lojtar, po ashtu Jashanica ishte dhe reprezentues i përfaqësueses së Kosovës 2016-2017.

Jashanica shquhet me ndërhyrje të sakte në qendër të mbrojtjes dhe tajmingun e përsosur nga ndërprerjet. Mund të konsiderohet pa asnjë dyshim përdorcimi më i madh deri në Kosovë.

Artikulli paraprakGjilani vazhdon bashkëpunimin me Armend Halilin
Artikulli tjetërEuropa League: Formacionet e dy ndeshjeve të fundit