Ndeshja e zhvilluar në Torino ndërmjet skuadrës me të njëjtin emër dhe Romës, ishte fantastike nga minuta e parë e deri në fund. Ritmi i lojs ishte në niveet më të larta të mundshme dhe si rrjedhojë të dyja skuadrat patën shumë raste me një masatare çdo 4 minuta diçka që nuk ndodh shpesh, por në fund ishin vendasit ata që shënuan fitore 3-1, me plotë meritë.

Andrea Belotti shënoi herët në pjesën e parë, për ta dyfishuar epërsinë nga penalltia Iago Falque. Njëjtë nga 11 metra edhe Roma shënoi përmes legjendës Francesco Totti, dhe kur u mendua se Roma do ta barazojë rezultatin pasi mori në dorë lojën, sulmuesi i përfaqësueses italiane Andrea Belotti shënoi për rezultatin final.

 

 

Artikulli paraprakEdhe dy gola të Shkelzen Gashit
Artikulli tjetërTotti nuk ndalet: 250 gola në Serie A