Serie A edhe sivjet duket se do ta kenë primatin në Evropë me spektakël futbolli.

Pas ndeshjeve te së shtunës ku ubshënuan nga tre gola në secilën prej tyre, dhe emocionet ishin pafund, sot në Luigi Ferraris, ishte përballje fantastike në mes Samdorias dhe Interit që u mbyll me barazim 2-2, shkruan Korneri.net

Inter kaloi në epërsi me golin e Dimarco, për ta barazuar Yoshida. Lautaro Martinez e kaloi sërish Interin në epërsi, por në kohën shtesë në pjesën e parë, rezultatin final e vuri Agudello.

Edhe pjesa e dyte ishte shumë e mirë dhe me raste, por portirët ishin fenomenal, duke ndal çdo gjuajtje të lojtarëve.
Pikën ndahen, e loja do të mbahet gjatë në mend. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here