Super-ndeshja e fundjavës në Ligën e Dytë e luajtur ndërmjet rivalëve, Dardanës dhe Kikës ka prodhuar situata tensionuese, por jo edhe fitues. Dueli përfundoi pa gola.

Mirëpo, ana pozitive e këtij ballafaqimi ishte shikueshmëria. Si në asnjë stadium të Vala Superligës, në Kamenicë ishte mbledhur një numër i konsiderueshëm shikuesish, të cilët dhuruan atmosferë fantastike, shkruan Gazetasheshi.com.

Rëndom, në ndeshjen derbi të Dardanës si vendas, shikueshmëria është masive.

Fotografia e KF.DARDANA

Fotografia e KF.DARDANA

Fotografia e KF.DARDANA

Artikulli paraprakManchester City “ALL-IN” për yllin e ri francez
Artikulli tjetërZyrtare: Monchi nisi punën te Roma