Skuadra me futbollin më të bukur në Evropë, shënoi një tjetër fitore kampionale.

Napoli i Sarrit shkëlqeu në ndeshje kundër Atalantas, por vetëm pasi pranoi gol. Mysafirët që e hapën më mirë duelin pas golit të shënuar nga Bryan Cristante, dhe nga ky moment Napoli e nisi ofanzivën, shkruan Korneri.net.

Napoli e barazoi rezultatin në fillim të pjesës së dytë me një supergol nga mesfushori Piotr Zielisnki, kurse pak më vonë akcionin e jashtëzakonnshëm e përfundoi Dries Mertens.
Kroati Marco Rog i dha shuplakën e fundit bergamaskëve, apo më saktë, për herë të tretë mposhti portierin kosovar, Etrit Berisha.

Në ndeshjet tjera, Spal mposhti Udinesen në sekondat e fundit 3:2 edhe pse ishte 2:0, Lazio fitoi te Chievo 1:2, Crotonone barazoi p gola me Veronën, ndërsa Fiorentina humbi edhe ndeshjen e dytë rresht pasi këtë herë u mposht në shtëpi nga Sampdoria 1:2. /Korneri.net

Artikulli paraprakMilan fitoi, por Cagliari doli me kokë të ngritur nga San Siro
Artikulli tjetërRisi në listën e Përfaqësuesës e Kosovës