Napoli që konsiderohet favorit i grupit B, shënoi fitore të pritur në udhëtim te skuadra ruse Dinamo Kiev 1-2. Fillimisht u duk vështirë për napolitanët që domininon me lojë, por u dënuan nga Denis Garmash i cili gëzoi pa masë tifozët vendas.

Por, ai që ka bërë ta harrojnë të gjithë në klubin italian argjentinain Gonzalo Huguain, polaku Arkadiusz Milik, me dy golat e tij ia siguroi Napolit rei pikët e para të  plota.

Kurse në të njëjtin grup i ndanë pikët Benfica dhe Besiktas pasi luajtën 1-1, ne golat që i shënuan Franco Cervi për vendasit dhe Anderson Talisca në minutën e 91.

 

 

Artikulli paraprakBayern fuqishëm e nisi synimin për trofeun e çmuar
Artikulli tjetërÇfarë mbrëmje për Neymar, katër asistime dhe një supergol