Llapi ka arritur të shkaktojë senzacion në ndeshje ndaj Besës në Merdare. Skuadra llapiane ndonëse ishte në disavantazh prej dy golave pas 45 minutave të para arriti të ngrihet dhe të shënoi fitore 3-2.

Besa e nisi furishëm ndeshjen me golin e hershëm të Qemail Elshanit, teksa po zhvillohej minuta e pestë kur një tjetër gol erdhi për pejanët që në pushim shkuan me epërsi 0-2.

Llapi megjithatë diti të reagoj shpejtë gjatë pjesës së parë fillimisht Bërbatovci ngushtoi epërsinë e pejanëve, derisa rezultatin e barazoi Bujar Idrizi, kur po zhvillohej minuta e 57-të. Edon Zeqiri i dha fitorën e merituar Llapit, pesë minuta pa përfunduar takimi.

Pas kësaj fitore Llapi pozicionher në vendin e tretë me 15 pikë, 4 më pak se lideri Prishtina, ndërkohë Besa tani mbetet -7 pikë nga pozita e parë me 12 pikë të mledhura.

Artikulli paraprakDjaloshi thirrje për Lorik Canën, Shqipërinë po na e helmojnë…
Artikulli tjetërSuper Debatik Curri i dhuroi përsëri fitoren FC Prishtinës