Pas dy golave të shënuar ndaj Monacos në “Louis II” dhe golit në sekondat e fundit kundër Torinos, Gonzalo Higuain mund të mburret me vendin e tretë të përkohshëm (për golat në një sezon) në historinë e shënuesve të Juventusit, shkruan “Korneri
net”.

Vendin e parë të kësaj renditjeje e mban Felice Borel, në sezonin 1933-1934, kur shënoi 37 gola. Në vendin e dytë, referuar sezonit 1925-1926, e mban Ferenc Hirzer, me 35 gola. Vendi i fundit i këtij podiumi, ose i treti, me 32 gola, janë Alex Del Piero, David Trezeguet dhe Gonzalo Higuain./Korneri.net.

Artikulli paraprakAjeti përgatit valixhet! Shkas është Sinisa Mihajlovic
Artikulli tjetërNjë yll i madh i thotë lamtumirë Milanos