Mund të jetë i ashpër, mund të mos mendoj si duhet dhe të ndëshkohet me kartona të kuq, mund të jetë i padiciplinuar, por definitivisht është sulmues i lindur.
Mario Balotelli ishte hero i skuadrës së tij Nice, pasi në ndeshjen e parë të xhiros së 32 në Ligue1, i shënoi të dy golat e fitores në udhëtim te Lille, dhe për momentin është në pozitën e dytë me 70 pikë, vetëm një më pak se Monaco, pork jo skuadër ka dy ndeshje më pak të zhvilluara.
Ibrahim Amadou shënoi për vendasit herët në pjesën e parë, kurse Super Mario më pas i dha fitoren Nice.

Artikulli paraprakPërballja direkte për Europa League i takoi Villarreal
Artikulli tjetërNdeshje shumë e bukur, por nuk dha fitues