Me golin e shënuar ndaj Gjilanit, sulmuesi i Trepçës89, Arb Manaj ka marr kryesimin e top-golashënuesit në Superligë, shkruan Korneri.net.

Reprezentuesi i Kosovës, ka arritur në kuotën e 12 golave duke lënë pas Blend Baftiun me një gol më pak, derisa në top 3 tani gjindet sulmuesi i Prishtinës, Ahmet Jonuzi me 10 gola.

Nga 9 herë rrjetën e kanë tundur katër futbollistë të skuadrave gjilanase, Fiton Hajdari e Gerard Progni, SC Gjilani si dhe Haxhimusa e Rexha të Dritës.

Kjo është Top 10 e golashënuesve në Kosovë

Artikulli paraprakE KRYER/ Vedat Muriqi në Serie A, Fenerbaçe gjen akordin me ish-sulmuesin e Skënderbeut
Artikulli tjetërWhen A Breakup Leads To The Love Of Your Life