Një tjetër seri në telenovelën “Keita”. Pas shpërthimit në “Twitter” të vetë futbollistit pak ditë më parë, për arsye të mos grumbullimit me skuadrën e Lazios nga trajneri Simone Inzaghi, për ndeshjen e Superkupës së Italisë, të fituar ndaj Juventus, ditën e dielë, tashmë është menaxheri i Keita, ai që sulmon klubin bardhekaltër. Menaxheri Roberto Calenda, ka akuzuar klubin dhe presidentin Claudio Lotito, me pretendimin se nuk dëshiron të besojë dhe investojë te Keita.

“Në këto dy ditë kemi lexuar gjithçka. Përgënjeshtroj kategorikisht që Keita hipotezat dhe aludimet sipas të cilave Keita të jetë tërhequr, apo të ketë patur probleme muskulare. Përkundrazi, është stërvitur gjithmonë me shokët e skuadrës, duke u përgatitur për ndeshjen, si gjithmonë dhe përgatitjen e tij të gjithë e njohin, duke parë që vitin e kaluar realizoi 16 gola. E vërteta është nën sytë e të gjithëve”, deklaron menaxheri i Keita në “Twitter”.

“Klubi nuk ka paraqitur asnjë ofertë të përshtatshme rinovimi për Keita dhe as nuk e ka grumbulluar për ndeshjen e parë të rëndësishme të sezonit. Nuk po them që nuk u aktivizua, por as që u grumbullua. Në mënyrë evidente, klubi nuk ka për qëllim të investoj te futbollisti”, përfundoi menaxheri Calenda, nëpërmjet rrjeteve sociale, ndërkohë që Keita tashmë pret Juventusin që të kontaktojë me Lotito për të paraqitur një ofertë të dytë, pasi ajo e para është refuzuar.

Artikulli paraprakAsensio si Rashford, shënon gjithmonë në debutim …
Artikulli tjetërMilan reagon pas mesazhit të shqiptarëve të Shkëndijës, reagimi i tyre është …