Ardhmëria e Daniel Sturridge mubd të jetë kampionati italian dhe Milan, shkruajnë edhe mediat britanike. Ai nuk është i kënaqur te Liverpool për minutazhën jo të nevojshme sipas tij, andaj shumë lehtë mund të ndodh që të përfundojë nën direktivat e Vincenzo Montellas gjatë verës.

Por, për tu realizuar ky transferim, Milan duhet ta shet sulmuesin Carlos Bacca, edhe pse ka indikacione se kjo marrëveshje mund të finalizohet që në janar.

 

Artikulli paraprakReus nëse largohet Sanchez
Artikulli tjetërDerbi i madh i sulmuesve! Kush shënon dhe fiton?