Pas dhjetë vitesh në Lazio, Thomas Strakosia do të përkas së kaluar në fund të sezonit tek klubi italian.

Portieri shqiptar ka humbur pozicionin e titullarit dhe nuk do të rinovojë kontratën me bardhekaltërit, si pasojë do të jetë i lirë të firmos me kë skuadër dëshiron pas disa javësh. Sipas mediave të ndryshme europiane, Strakosha pritet të firmos me skuadrën e Fulham në Premier League.

Duke parë situarë, drejtuesit e klubit italian kanë nisur kërkimet  për një element tjetër të vlefshëm për t’i besuar portën. Kandidati numër një është Marco Carnesecchi, në pronësi të Atalantës, i cili vjen nga një kampionat i shkëlqyer duke kulmuar me ngjitjen në Serie A të skuadrës ku është i huazuar, Cremonese.

© SYRI.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here