Dy legjenda të futbollit britanik, Steven Gerrard dhe Robbie Keane, tashmë shokë skuadre në MLS kanë marrë pjesë në një ndeshje tepër të vecantë.

Ata janë përballur me një skuadër të përbërë nga 30 fëmijë të moshës 8 vjecare.

Dy legjendat kanë fituar me shumë ‘vështirësi’ takimin me rezultatin e ngushtë 3-2.

Pavarësisht humbjes fëmijët kanë kaluar një ditv të shkëlqyer me idhujt e tyre.

Artikulli paraprakKushtrim Munishi: “Po na penalizon qetësia pas golit”
Artikulli tjetërDoellman falënderon FBK-në