Sigal Prishtina po i vazhdon stërvitjet intenzive me trajnerin e ri lituanez, Eudrius Prakuraitis, por në këtë seancë të mbrëmjes prezent ishin edhe përforcimet e fundit,

Fuquan Edwin dhe Willie Kemp. Sigurisht se me këta dy basketbollistë Sigal Prishtian ka ndërtuar një skuadër shumë më të fortë se deri tani, dhe pa asnjë dyshim do të jetë fuqia më e madhe e basketbollit kosovar edhe këtë vit, dhe favoriti më i madh për ta fituar titullin dhe Kupën e Kosovës.

Artikulli paraprakTABELA/ Transferimet më të dështuara të Real Madridit
Artikulli tjetërTeodo deklasoi Pejën në BIBL