Me vitin e futbollit 2020 të mbyllur tashmë nga kampionatert kryesore evropiane heq Premier League,  është koha për të bërë një vlerësim të përgjithshëm.

Duke analizuar të dhënat, në fakt, është e mundur të merret një pamje e saktë se si shkoi sezoni në pesë ligat kryesore evropiane si për nga rezultatet e klubeve, ashtu edhe për nga performanca e lojtarëve, përcjell Korneri.net

Sipas statistikave të dala,  2020 ishte një super vit për Real Madrid, Milan dhe Bayern Munich. Los Blancos në 35 ndeshje kanë fituar 26 fitore dhe gjithsej 82 pikë të mbledhura. Nga ana tjetër, Rossonerët shpërthyen pas bllokimit, duke rezultuar si skuadra e vetme pa humbje në kampionat. Me 93 gola në 30 ndeshje, gjermanët në fund të fundit vërtetuan të ishin një makineri e pamëshirshme golash. Nga ana tjetër, Torino ishte skuadra më e dobët pasi ka pranuar më shumë gola në 12 muajt e fundit (74 gola në 35 ndeshje). /Korneri.net

Artikulli paraprakSavePorno Couple Library And 9 Related Websites Like Bongacams
Artikulli tjetërDiego Costa largohet në janar