Seria A nis sezonin 2016/17 gjatë ditës së sotme teksa i sigurt është spektakli. Kampionët e Italisë, Juventus do të synojnë që të marrin titullin e 7-të radhazi, por këtë herë nuk do të kenë rival vetëm Romën dhe Napolin. Dy skuadrat e Milanos janë forcuar shumë gjatë merkatos së verës dhe janë pretendent për të fituar titullin kampion.

E para që do të zbresë në fushë është skuadra e Massimilino Allegrit. Bardhezinjtë do të presin në “Allianz Arena” skuadrën e Cagliarit. “VIP Sport” ju sjell më poshtë të gjitha formacionet e mundshme të ndeshjeve të javës së parë.

 Sot, në orën 18:00 JUVENTUS (4-2-3-1) -Cagliari (4-3-1-2)
Sot, 20:45: VERONA (4-3-3) NAPOLI (4-3-3)
Artikulli paraprakKalinic të hënën në testet mjekësore
Artikulli tjetërJuventus refuzohet nga Real Madrid