Paris Saint-Germain e nisi me fitore dhe stinorin e ri në Ligue1 falë një goli të Kurzaëa të shënuar vonë.  Ashtu si vitin e kaluar edhe këtë herë, parizienët e hapën me këmbë të mbarë kampionatin  duke paralajmëruar sërish dominimin në Francë, e njëherësh ishte kjo fitorja e parë zyrtare me PSG edhe për trajnerin e madh Unai Emery. PSG mposhti në udhëtim Bastia që i bëri ballë mjfatë shumë  kampionëve, por përvoja edhe këtë herë e bëri të veten.

Kjo ndeshje pati edhe një incident kur në minutën e 69’ Lucas Moura u qëllua me një send të fortë nga tifozët vendas, kurse ndeshja vazhdoi pas më shumë se tre minutave, dhe padyshim se këtë klub e pret një dënim i rëndë.

 

 

Artikulli paraprakZaza gjatë dites te skuadra gjermane
Artikulli tjetërRio 2016: Amerikanët patën punë kundër Serbisë