Juan Sebatian Veron, futbollisti i famshëm argjentinas, do të tentojë të luajë sërish futboll aktiv edhe në moshën 42-vjeçare.

“Kam pasur fat që e nisa karrierën time si futbollist në këtë klub në moshën 5-vjeçare dhe ta përfundojë në moshën 39-vjeçare. Nuk kam arsye të vajtoj”, ka thënë para dy viteve pas ndeshjes së fundit në fanellën e Estudiantes, por duket se për të nuk ka qenë ndeshja e fundit në fushën e blertë.

Presidenti i klubit ku Veron është tash e disa vite me radhë po mundohet t’i ndihmojë skuadrës së tij edhe në lojë në kuadër të Copa Libertadores. Ai tash planifikon që të luajë për të njëjtin klub dhe të jap kontributin e tij aq sa mundet.

“E shoh në formacionin 4-2-3-1, menjëherë pas dy sulmuesve, aty do ta ketë rolin në fushë. Përvoja e tij do të na ndihmojë” ka thënë trajneri Nelson Vivas.

Gjatë karrierës së tij në Evropë ai më së shumti u shqua te Parma, Lazio dhe Inter, dhe pasi kaloi të 30-tat, ai luajti pak edhe te Manchester United dhe Chelsea për tu rikthyer në vendlindje.

 

 

Artikulli paraprakPas 3 vjetëve, Schumacher “bëhet” i gjallë
Artikulli tjetërKulmi i mbrëmjes në NBA vjen nga LA