Menjëherë pas finales së Digitalb Kupës, trajneri mirënjohur kosovar, Ismet Munishi, ka gjetur kohë për të reaguar nga rrjetet sociale për të uruar Besën për trofeun e fituar, por edhe Trepçës ’89 dhe Prishtinës i ka uruar suksese në garat evropiane.

Ka reagimi i Munishit:

Artikulli paraprakBatatina i mbushur me mllef pas finales, akuzon rënd Besën e Pejës
Artikulli tjetërVaki shqiptare: Klubi i famshëm edhe pse nuk do të luajë në Superiore, do të marrë pjesë në Europa League