Derbi i sontëm në futbollin portugez ndërmjet Sportingut dhe Benficas përfundoi më rezultat të barabartë 1-1, edhe pse skuadra vendase e kishe epërsinë por nuk arriti ta mbajë deri në fund.

Silva kaloi në epërsi Sportingun, por rezultatin e barabartë 1:1 e vulosi Lindeleof.

Ky barazim i shkoi përshtati më së shumti Portos, pasi ka një ndeshje më pak të zhvilluar, dhe epërsia me liderin Benfican tani është në vetëm katër pikë.

Artikulli paraprakSpektakli në “Artemio Franchi” i takoi Fiorentinës…
Artikulli tjetërHaxhi Krasniqi mposhtet nga Arthur Abraham