Pas një fitore të çmendur të Shtunën kundër Buducnostit në sekondën e fundit, e diela ofroi një rekord të të gjitha kohërave për sa i përket basketbollistëve të Splitit.

Në xhiron e 17-të të Premier League HT, Spliti mundi Hermes Analitika me 125: 59 (23:20, 36:11, 34:14, 32:14) dhe sipas kronistit të klubit Vinko Bajrović Capa dhe librat e historisë së atyre plus 66 pikëve, doli të jetë kjo fitorja më e lartë e Splitit që ka arritur në histori ndaj rivalëve të tjerë në garat elitare, përcjell Korneri.net

Kujtohen fitoret mbi Lesonit (Ilirska Bistrica) 95:32 (sezoni 1965), Mariborit 122: 63 (sezoni 1970), Prishtinës 133: 74 (sezoni 1985/1986) dhe skuadrës skoceze Livingston 122: 65 (sezoni 1989) ./1990.) Mjafton të fitosh mbi 50 pikë, por nuk pati një rezultat të tillë. Në të njëjtën kohë, kjo është fitorja më e madhe në Kroaci, deri më tani Cibona ka mbajtur rekordin me një fitore ndaj Don 104: 43.

Të rinjtë e “Verdhë” dominuan gjatë tërë ndeshjes, kurse më të mirët ishi, Roko Gizdavčić që shënoi 19 pikë e 10 asistime, Viktor Šarić shënoi 15 pikë e 9 kërcime, Ivan Perasović dha 13 pikë, kurse koshashënuesit e parë ishin Toni Perković me 24 pikë (11 asistime) dhe Darko Bajo me 22 pikë (11 kërcime). /Korneri.net

Artikulli paraprakLojtari anglez kundër gjunjëzimit për BLM, ai nuk ra në gjunjë dhe ka përgjigje për këtë
Artikulli tjetërสมัครสมาชิก Satu88 วันนี้ รับโปรโมชั่นมากมาย