Ardian Ismajli, qendërmbrojtësi i Hajdukut dhe ekipit kombëtar shqiptar, vazhdon karrierën e tij në ligën e parë italiane Spezia.

Agjenti i Ismajlit Erkan Sulejmani konfirmoi transferimin e mbrojtësit 23-vjeçar. Hajduk duhet të marrë kompensim prej tre milionë eurosh dhe Ismajli do të nënshkruajë një kontratë për katër sezone në të cilën do të fitojë rreth një milion euro në sezon, përcjell Korneri.net

“Është e vërtetë. Pas tre ditësh bisedimesh, ne vendosëm që Ardiani të shkonte në Spezia. Ne gjithashtu negociuam me Benevento, por Spezia arriti të na bindte se kjo është oferta më e mirë dhe arritëm një marrëveshje me Hajduk,” tha Sulejmani për Panorama Sport. /Korneri.net

Artikulli paraprakEssay Writing Service Providers
Artikulli tjetërSanchez: Doja të largohesha nga United pas seancës së parë stërvitore