Fiorentina' s miedfielder Matias Vecino celebrates after scoring the goal of 1-0 during the Italian Serie A soccer match between ACF Fiorentina and FC Inter at Artemio Franchi Stadium in Florence, 22 April 2017. ANSA/ MAURIZIO DEGL'INNOCENTI

Fiorentina i ka shkaktuar Interit një nga disfatat më të padëshiruara të ktij edicioni, duke e mposhtu me rezultat të thellë 5:4, në një ndeshje spektakolare gjatë 90 minutave lojë, ku me këtë humbje inter pothuajse i ka humbur të gjitha shpresat për një vend në garat evropiane edicionin e ardhshëm.

Golat për vendasin i shënuan Vecino dhe Babacar nga dy herë dhe Astori, kurse për Interin golat i realizuan Icardi (hat-trick) dhe Perisic.

Pas kësaj humbje Inter radhitet në pozitën e shtatë me 56 pikë, kurse Fiorentina me këtë fitore një pozitë më poshtë me 55 pikë të tubuara.

Artikulli paraprakAtletico Madrid “shkel” gjithçka para vetës…
Artikulli tjetërSportingu i bën shërbim Portos, e ndali liderin…