Roma e ka fituar derbin e sotëm lokal ndaj Lazios me rezultat 2:1, në një ndeshje shumë dinamike gjatë 90 minutave lojë.

Peroiti dhe Nainhgolan shënuan golat për Romën, kurse golin e vetëm te Lazio e shënoi Immobile nga penalltia.

Pas kësaj fitoreje, Roma është në vendin e tretë me 30 pikë, kurse Lazios pas kësaj disfate mbanë pozitën e katërt me 28 pikë të mbledhura./Korneri.net.

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Napoli – Milan
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Atletico Madrid – Real Madrid