Besiktas ka shkëlqyer në derbin e Stambollit, ndaj Galatasaray, duke e deklasuar me rezultat të pastërt 3:0.

Skuadra e Senol Gunes, ishte superiore ndaj kundërshtarit në çdo aspekt të lojës dhe me pak fat rezultati ka mundur të jet edhe më bindës për “Bardhezinjët”.

Cenk Tosun, Dusko Tosic e Alvaro Negredo, ishin regjisorët e fitorës së kampionit aktual turk.

Galatasaray vazhdon të mbetet lider përkundër humbjës me 29 pikë, kurse Besiktas është i treti me 26 sosh.

Artikulli paraprakFlorent Hasani ka diçka për të thënë para nedshjes me Llapin
Artikulli tjetërNdeshja më e mirë e sezonit në Premier League: Arsenal krijoi rastet, Man. United shënoi golat