From the left, Spain's Koke, Iker Muniain and Álvaro Morata celebrate after Morata scored the only goal during the European U21 Soccer Championship Group B match against Germany in Netanya, Israel, Sunday, June 9, 2013. (AP Photo/Ariel Schalit)

Trajneri i kombëtares së Spanjës, Julen Lopetegui, ka publikuar listën prej 25 lojtarëv për ndeshjet e muajit mars, Izraelit dhe Francë.

Pjesë e kësaj liste janë edhe Gerard Deulofeu dhe mesfushori Asier Illarramendi.

Ja lista komplete:

Artikulli paraprakMediat spanjolle lansojnë “bombën” e mbrëmjes: Juventus ka të gatshme ofertën për yllin kryesor të Milanit këtë edicion! Nuk është De Sciglio….
Artikulli tjetërConte u tregon diçka zyrtarëve të Interit