Spanja ka shënuar fitore të thellë 3:0 ndaj Italisë në kualifikimet për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’.

Ish kampionët e botës, kanë mposhtur ‘azzurët’ më lehtë se sa është pritur në ndeshjen e zhvilluar në ‘Santiago Bernabeu’.

Ishte Isco që dhuroi spektakël në këtë ndeshje, duke shënuar dy gola në pjesën e parë, në minutat 14’ dhe 40’.

Në pjesën e dytë, Spanja shënoi edhe golin e tretë përmes zëvendësuesit Alvaro Moratas, që për 3-0 shënoi në minutën e 77’.

Artikulli paraprakKy është vendimi i ndeshjes Kroaci-Kosovë
Artikulli tjetërZyrtare: Ndeshja Kroaci-Kosovë zhvillohet në këtë termin