Shumëkush mendon se Belgjika ka lojtarë aq cilësorë saqë pak kush mund t’i mposht, por ky mendim duket i gabuar. As trajneri Roberto Martinez dhe ndihmësi i tij Thierry Henry nuk kanë mundur ta ndalin Spanjën që u drejtua për herë të parë nga përzgjedhësi i ri Julen Lopetegui.

Stuhia e kuqe shënoi fitore 0-2 me golat që i shënoi David Silva duke e dominuar edhe lojën gjatë gjithë kohës. Edhe njëherë u dëshmua se një grup lojtarësh të “mirë2, nuk do të thotë se duhet të fitojnë dhe kjo i ngjau edhe këtë herë Belgjikës.

 

 

 

Artikulli paraprakDebutim zhgënjyes i Ventura në krye të Italisë
Artikulli tjetërKu ishin holandezët dikur! Humbën edhe nga Greqia