Klubet spanjolle në tri ditët e kaluara e vërtetuan dominimin në futbollin evropian. Të gjitha shtatë skuadrat pjesëmarrëse janë kualifikuar tutje si në Ligën e Kampionëve ashtu edhe në Europa League.

Në Ligën e Kampionëve në mesin e 16. më të mirëve u kualifikuan, Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid dhe Sevilla, kurse të enjtën suksesin e spanjollëve në mesin e 32. më të mirëve e shtuan edhe në Europa League me klubet si,  Atletic Bilbao, Celta Vigo dhe Villarreal.

Futbolli më i mirë megjithatë edhe më tutje luhet në Spanjë…

 

 

Artikulli paraprakMeazza thatë!!!
Artikulli tjetërHajdutët hyjnë dhe i vjedhin shtëpinë yllit të Realit